English Montessori School

logo

+48 603 425 204

contact@englishmontessorischool.pl

10 J. Gallusa Street

40-594 Katowice POLAND

07:30 - 17:00

Monday to Friday

logo

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

Metoda Montessori w przedszkolu

English Montessori School

We feel happy to have our son in Montessori preschool the last two years. The experienced teachers helped our child to learn English language, behaviour, to express his feelings, to work as a member of a team. They helped him to feel acceptable, to be more confident in an open clean, safe and friendly environment.

Katerina Drosaki
Achilleas Kokoutimpas
2016-03-14T15:19:18+01:00
We feel happy to have our son in Montessori preschool the last two years. The experienced teachers helped our child to learn English language, behaviour, to express his feelings, to work as a member of a team. They helped him to feel acceptable, to be more confident in an open clean, safe and friendly environment. Katerina Drosaki Achilleas Kokoutimpas

W Przedszkolu EMS dzieci mają czas na samodzielne odkrycia. To miejsce, gdzie dzieciństwo jest czasem spokojnego wzrastania. „Nie dziecko jest kształtowane przez dorosłych, ale każdy człowiek jest ukształtowany przez dziecko, którym kiedyś był” M.M. Od tego jak dziecko się rozwija, czego doświadcza, jak jest motywowane i wspierane zależeć będzie całe jego przyszłe życie. Decydującą rolę odgrywa tu otoczenie, w którym dorasta. Czy jest pełne zakazów i niedostępnych przedmiotów? Czy też jest starannie przygotowane tak, aby umożliwić naszym wychowankom badanie otoczenia i rozwój wszystkich sfer ich aktywności.

.

5 obszarów nauczania

1. Życie praktyczne

Ćwiczenia w Życiu Praktycznym są punktem centralnym edukacji Montessori. Dzieci, ucząc się jak przygotowywać jedzenie, nakryć stoły do obiadu, wlać płyny, zamiatać i odkurzać, kształtują wewnętrzne predyspozycje do spokoju, porządku, koncentracji, koordynacji i umiejętności motorycznych. To pomaga dziecku nabyć pewności siebie, uzyskać niezależność i zdobyć umiejętność koncentracji.

2. Sensoryka

W pracy z materiałami, dzieci rozkładają przedmioty na części pierwsze, składają je z powrotem i myślą o tym, co robią. To pozwala im ćwiczyć umiejętność analizy, syntezy i oceny. To prowadzi do zadawania pytań i prawdziwej twórczości, kiedy to składają przedmioty ponownie na nowe sposoby.

 
3. Język
Program nauczania języka w systemie Montessori ma na celu zwiększenie umiejętności uczniów w zakresie czytania, rozumienia, pisania i mówienia. Dziecko poznaje także dźwięki fonetyczne i kształty liter alfabetu. Jest cichy kącik z książkami, który zapewnia dzieciom wprowadzenie do czytania i zamiłowanie do książek oraz przybliża dziecięcą literaturę, geografię i naukę.
 
4. Matematyka
Program matematyki Montessori składa się z ćwiczeń sekwencyjnych, które zaczynają się od bardziej konkretnych lekcji, po czym przechodzą w abstrakcję. Ćwiczenia są wprowadzane początkowo w formie fizycznej za pomocą takich urządzeń, jak duże pręty numeryczne i wrzeciona. Następnie wprowadzane są cyfry. Jednym z celów edukacji Montessori jest stymulowanie zdolności rozumowania dziecka poprzez rozwój umysłu matematycznego.
5. Nauka o kulturze
Oprócz podstawowego programu nauczania, Twoje dziecko będzie zaangażowane w działania, które wpajają na całe życie miłość do kultury. Program obcych kultur jest przedstawiany poprzez pieśni, opowieści, gry i zabawy, które wprowadzają uczniów do kultur innych narodów. Co roku prowadzona jest dogłębna nauka geografii. Uczniowie zapoznają się z geografią fizyczną i polityczną, ludźmi i flagami z odległych krajów oraz podobieństwami kulturowymi, które łączą wszystkich ludzi.
 

 

‘Naszym celem jest nie tylko sprawić, by dziecko zrozumiało, a tym bardziej nie jest to, aby zmuszać je do zapamiętywania, ale aby tak dotknąć jego wyobraźni, by do głębi zarazić je entuzjazmem.’

Maria Montessori