English Montessori School

logo

+48 603 425 204

contact@englishmontessorischool.pl

10 J. Gallusa Street

40-594 Katowice POLAND

07:30 - 17:00

Monday to Friday

logo

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

The child has one intuitive aim: self development

Agnieszka Polska

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Śląskim, podyplomowe studia z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z terapią pedagogiczną oraz studia podyplomowe z doradztwa zawodowego. Zajmuję się poradnictwem i terapią dla rodzin, prowadzę zajęcia rozwijające umiejętności emocjonalno – społeczne oraz o charakterze terapeutycznym dla dzieci. Pracuję w przedszkolach i szkole oraz rozpoczynam prowadzenie prywatnej praktyki.
Ukończyłam szkolenie z podstaw psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim, obecnie jestem uczestniczką całościowego studium psychoterapii w nurcie systemowo – ericksonowskim w Katowickim Instytucie Psychoterapii. Ostatnio poszerzyłam moje kompetencje o zagadnienia związane z rozwojem sensorycznym i ruchowym dzieci, kończąc kurs Terapii Ręki i studia studia podyplomowe Terapia Integracji Sensorycznej. Moje postrzeganie edukacji i wychowania kształtowały się inspirowane Porozumieniem bez Przemocy, Pozytywną Dyscypliną, Teoriami Systemowymi oraz książkami Jaspera Juula.
Moje pasje to koty (mieszkam z trojgiem przekochanych kocich przyjaciół), kajakarstwo, kultura i gwara śląska, gry planszowe, muzyka rockowa i literatura dziecięca oraz zerowasterstwo.
Pedagogika Montessori fascynuje mnie ze względu na jej całościowe patrzenie na dziecko jako współtwórcę i część składową Wszechświata, akcentowanie relacji człowieka z innymi ludźmi i Ziemią w oparciu o szacunek, tolerancję i harmonijną koegzystencję oraz promowanie sposobów uczenia w dużej mierze zgodnych z najnowszymi odkryciami neuronauk.
Moje ulubione cytaty związane z edukacją:
“Troszczymy się o to życie, które w przyszłości może poprawić wszelkie życie” M.Montessori
“Żeby zaprowadzić pokój na świecie najpierw trzeba zaprowadzić go w domach i szkołach” M. Rosenberg
Moje motto to: “Na temat rzeczywistości można skonstruować wiele prawd. Wybierz tę, która pozwala Ci się rozwijać.”
Recent Comments
    Categories
    Twitter
    Please fill all required widget settings!