English Montessori School

logo

+48 603 425 204

contact@englishmontessorischool.pl

10 J. Gallusa Street

40-594 Katowice POLAND

07:30 - 17:00

Monday to Friday

logo

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

klasy I-III

English Montessori School

We feel happy to have our son in Montessori preschool the last two years. The experienced teachers helped our child to learn English language, behaviour, to express his feelings, to work as a member of a team. They helped him to feel acceptable, to be more confident in an open clean, safe and friendly environment.

Katerina Drosaki
Achilleas Kokoutimpas
2016-03-14T15:19:18+01:00
We feel happy to have our son in Montessori preschool the last two years. The experienced teachers helped our child to learn English language, behaviour, to express his feelings, to work as a member of a team. They helped him to feel acceptable, to be more confident in an open clean, safe and friendly environment. Katerina Drosaki Achilleas Kokoutimpas

Podstawowy program nauczania Montessori jest niezwykle szeroki i idealnie nadaje się do zaspokojenia potrzeb tej grupy wiekowej. Dzieci w tym wieku są ciekawe i bardzo towarzyskie. Często angażują się w pracę w parach i grupach, tworząc żywiołową atmosferę w klasie.
Nauczyciele wykorzystują “Wielkie lekcje” Montessori jako punkt wyjścia dla interdyscyplinarnego programu nauczania. Odwołują się do wyobraźni dzieci i stanowią ramy dla kontekstualnego uczenia się.
Dzieci biorą udział w regularnych wycieczkach szkolnych, by oprócz zajęć w klasie uczyć się poza nią.
Na poziomie edukacji wczesnoszkolnej dzieci w wieku od 6 do 9 lat (od I do III klasy) uczą się w klasie mieszanej z jednym lub dwoma polskimi nauczycielami wychowania wczesnoszkolnego i nauczycielem Native Speaker w pełnym wymiarze godzin.