English Montessori School

logo

+48 603 425 204

contact@englishmontessorischool.pl

10 J. Gallusa Street

40-594 Katowice POLAND

07:30 - 17:00

Monday to Friday

logo

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 19:00

Monday to Friday

O nas

Katerina

We feel happy to have our son in Montessori preschool the last two years. The experienced teachers helped our child to learn English language, behaviour, to express his feelings, to work as a member of a team. They helped him to feel acceptable, to be more confident in an open clean, safe and friendly environment.

Katerina
2016-03-14T15:19:18+01:00
We feel happy to have our son in Montessori preschool the last two years. The experienced teachers helped our child to learn English language, behaviour, to express his feelings, to work as a member of a team. They helped him to feel acceptable, to be more confident in an open clean, safe and friendly environment. Katerina

 

Historia powstania placówki
Przedszkole i Szkoła Podstawowa „English Montessori School” powstały w 2014 r. z potrzeby naszych serc. Obie miałyśmy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym i chciałyśmy by doświadczyły edukacji rozwijającej ich wrodzony potencjał. Pragnęłyśmy, by dzieci dojrzewały w otoczeniu, które pozwoli im poznawać siebie. Metoda Montessori była i jest naszą pasją. Z racji tego, że jedna z nas jest Brytyjką, decyzja o dwujęzyczności była także dla nas czymś naturalnym.
Obecnie oferujemy dwujęzyczny program edukacyjny Montessori na poziomie przedszkola i szkoły podstawowej w oparciu o metodę immersji. Oprócz nauczyciela polskojęzycznego w grupach pracują opiekunowie z krajów anglojęzycznych (native speakerzy). W przedszkolu oraz klasach 1-3 native speakerzy prowadzą codziennie zajęcia metodyczne wg autorskiego programu, towarzyszą dzieciom w zabawach, spacerach, podczas posiłków oraz podczas zajęć artystycznych i ruchowych.

Wielkość placówki i poziomy edukacji dzieci

Przedszkole i Szkoła Podstawowa „English Montessori School” mieszczą się w południowo-zachodniej część Katowic zwanej Brynowem. Lokalizacja placówki nieopodal autostrady nie jest przypadkowa. Jesteśmy jedyną taką szkołą i przedszkolem w Katowicach, wielu naszych wychowanków dojeżdża z daleka. Z tego powodu zależało nam na łatwej komunikacji z różnymi dzielnicami Katowic oraz miastami ościennymi. Jednocześnie dojazd od nas do centrum Katowic, muzeów, kin, teatrów itp. zajmuje zaledwie 10 minut środkami komunikacji miejskiej.

Nieopodal szkoły znajduje się także ważna dla dziejów Polski i Katowic kopalnia Wujek oraz rozległe tereny zielone – m.in. Park im. Tadeusza Kościuszki a w nim place zabaw, mini zoo oraz XVI-wieczny drewniany Kościół. Do budynku w którym znajduje się szkoła i przedszkole przynależą dwa zadrzewione „ogródki”. Pomieszczenia placówki to obecnie 952 m2 niedawno wyremontowanej przestrzeni urządzonej, w sprzyjających samopoczuciu i edukacji dzieci, harmonijnych, jasnych barwach.

W przedszkolu mamy dwa w pełni wyposażone oddziały przedszkolne, każdy ze swoją łazienką. Natomiast w szkole proponujemy obecnie edukację dzieciom w dwóch oddziałach dla klas  1-3, jednym oddziale dla klasy 1, dwóch oddziałach dla klasy 4, po jednym oddziale dla klas 5 – 6 i klas 7 – 8. Każda z sal jest wyposażona w aneks kuchenny a sale, gdzie uczą się starsze dzieci, dodatkowo w zmywarkę.

Oprócz stacjonarnej edukacji, do naszej szkoły zapisane są dzieci na co dzień edukujące się w domu. Zdają one w EMS egzaminy przedmiotowe oraz mogą uczestniczyć w wielu ciekawych warsztatach.

Łącznie do English Montessori School w roku 2023 uczęszcza 168 dzieci.

Kadra
Jesteśmy energicznym zespołem edukatorów z pasją, którzy pragną, aby nauka dla dzieci była przyjemnością. Grupą kieruje nauczyciel prowadzący a pomaga mu w tym neative speaker. Wszyscy opiekunowie są przeszkoleni w zakresie metodyki Montessor lub nauczania języka angielskiego. Praktycznie wszyscy nasi nauczycieli potrafią komunikować się w języku angielskim. W tej chwili z przedszkolem i szkołą na stałe współpracuje około 47 osób.

W czym się specjalizujemy
Dwujęzyczność stosowana w naszej placówce sprawia, że dzieci w zasadzie nie uczą się języka angielskiego, lecz zanurzone w nim, doświadczają go w prawdziwych sytuacjach życiowych, co daje znakomite efekty w poznawaniu języka obcego.

Nasze mocne strony
– Stworzyliśmy atmosferę szacunku, bezpieczeństwa
– Pielęgnujemy zainteresowania dzieci
– Tworzymy społeczność i dbamy o relacje
– Zadajemy sobie trud odnalezienia naturalnego potencjału dziecka
– Uważamy, że Rodzice, Dziecko i przedszkole/szkoła to ogniwa nierozerwalne
– Szanujemy wybory dziecka
– Zapewniamy codziennie, wielogodzinny kontakt z anglojęzycznym native speaker
– Zabawy na świeżym powietrzu i zdrowe jedzenie są dla nas bardzo ważne
– Dzieci czują się u nas bezpiecznie jak w domu

Plany na przyszłość
W przyszłości planujemy rozwijać się otwierając kolejne grupy szkolne, a także czynić coraz doskonalić nasz program nauczania.

We cannot thank you enough for all of your support during our time at EMS. Your school is truly a wonderful place where children can learn and grow. We will miss you all very much, and our experience with EMS will remain a bright memory from our short time in Poland.

All our gratitude,
Amy